Eryaman su kaçağı tespiti
Eryaman su kaçağı tespiti

Eryaman Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti, hızlı dünya nüfusunun artması ve yaşam tarzı değişikliği, insanlığın su talebinin artmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca, dünyanın bazı bölgelerinde düşük seviyeli yağış, su tedarikinin yenilenmesini yavaşlattı.  Bu nedenle, her birimiz, su olan dünyamızda en değerli metalardan birinin korunmasında en iyi gayreti göstermeliyiz. Bu çabalardan biri, sızıntıların ne kadar küçük olursa olsun evlerimizdeki su sızıntılarına dikkat etmektir. 

Bazı su kaçağı, tespit edilemeyecek kadar yavaş olsa da, bazı ev sahipleri tarafından bilinen bazı sızıntılar göz ardı edilmektedir. Bu, sızıntıya devam eden küçük sızıntıların bir yılda binlerce ton su israfının olduğu göz ardı edilmemelidir. Tüm ev sahiplerinin aynı tutuma sahip olduğunu hayal edin?

Ayrıca, su sızıntıları sadece dünya çapındaki su sıkıntısına katkıda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda evin yapısının bazı kısımlarına da zarar veriyor. Evin yapısal elemanlarına verilen zararlar evin daha hızlı bozulmasına, çökmesine ve yolcuların yaralanmasına neden olabilir. 

Su kaçağı tespiti, ev sıhhi tesisat sisteminin alanlarını ve bileşenlerini kontrol eden bir su kaçağı tespit cihazı bulunan profesyonel usta tarafından yapılabilir. Temel olarak iki tür su kaçağı tespit sistemi vardır: 

Su Kaçağı Tespit Sistemi

1. Pasif Kaçak – genellikle nem şeklinde belli olan su kaçaklarıdır. Pasif su kaçağı genelde profesyonellik isteyen ve kaçak su tespit cihazı ile tespit edilen kaçaklardır. Su Kaçak tespit cihazı su sızıntısının tam olarak yerini belirlemesini ve tesisatçının da gerekli onarımları yapmasını sağlar. 
2. Aktif Sızıntı– Su sızıntılarının aktif olarak devam ettiği kaçaklardır. Bu tür kaçaklar bazen göz ile görülüyor olabilse de bazen de görenmeden de kaçak devam etmektedir.

Evinizde su sızıntı varsa su damlama sesini duyamıyor veya göremiyorsanız, o zaman evinizi su sızıntılarına karşı kontrol ettirebilirsiniz. Su kaçağı tespiti için akustik dinleme cihazı ve termal kamera ile tespit edilmesi tavsiye edilir. Su sızıntıları genellikle su tüketen cihazın ve tesisat armatürlerinin bulunduğu alanlarda meydana gelir. 


Su sızıntısı aranacak en belirgin alanlar :

  • Banyo (duşakabin gideri, sifon, derz araları, batarya, musluk ve klozet sızıntıları kontrol edin)
  • Tuvalet ( musluk, lavabo gideri, derz araları, tuvalet taşı etrafı ve tuvalet ES sifonu kontrol edin)
  • Mutfak (musluk, bulaşık makinesi, su ısıtma sistemi üzerindeki sızıntıları kontrol edin)
  • Çamaşır odası (musluktaki sızıntıları, çamaşır makinesini kontrol edin)
  • Garaj ve bodrum alanı (pis su tesisatı, hidrofor kontrolü)
  • Çimen (çim üzerinde kontrol, düşük su kullanımlı bahçe, sulama sistemi)
  • Teras ve balkon (derz aralarını ve atık su tesisatını kontrol edin)
  • Temiz su tesisatı ve kalorifer tesisatı (Su sayacını ve Kombi barını kontrol edin)
  • Su sayacı

Görme ve ses ile su sızıntılarını tespit etmek kolay bir iş gibi görünebilir. Bu hızlı ve büyük sızıntılar için doğru olabilir, ancak yavaş ve küçük sızıntılar, bir su sızıntısı tespit cihazı yardımı olmadan tespit edilmesi imkansız olabilir

Evinizde su kaçağı olup olmadığını anlamak için pratik bir yol, su faturanızı izlemektir. Aynı normal tüketime sahip daha yüksek su faturanız varsa, profesyonel bir tesisatçı arayabilir teknik destek alabilirsiniz.

Su sızıntısı sadece zamanla kötüleşir; mümkün olduğu kadar erken başa çıkmanız akıllıca olacaktır. Erken tespit ve onarım size para kazandıracak ve evinize zarar gelmesini önleyecektir. 

Tesisat ile ilgili diğer hizmetlerimiz :

Etimesgut, Elvankent, Emirler, Bağlıca, 30 Ağustos Mahallesi, Ahi Mesut Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Altay Mahallesi, Aşağıyurtçu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçekapı Mahallesi, Balıkuyumcu Mahallesi, Elvan Mahallesi, Erler Mahallesi, Eryaman Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güzelkent Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Piyade Mahallesi, Süvari Mahallesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şehitali Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Topçu Mahallesi, Tunahan Mahallesi, Yapracık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yukarıyurtçu Mahallesi, 
Şimdi Ara
Konumumuz