KOMBİ BAKIMI & PETEK TEMİZLEME

Eryaman Petek Temizleme
Eryaman Petek Temizleme

Yılın ilk soğuk günü devreye girdi ve kışa hazır değilsiniz. Kombi bakımı yapılmamış, petek temizleme işini ihmal etmişsiniz. Petek vanalarının ve kalorifer tesisatının kontrolünü yapmamışsınız. Aslında çokta geç kalmış sayılmazsınız. Evin için de şapkadan kurtulma zamanı! Sıcak tutmak için eldivenlere ve battaniyelere gerek kalmayacak. Eryaman petek temizleme, sizler için sıcacık ortamlara kavuşmanız için kombi bakımı, petek temizleme, ısıtma tesisatı testi ve peteklerin havasını alma işlerini yapmaktadır.

KIŞTAN ÖNCE ISITMA SiSTEMiNiZi NASIL TEST EDEBiLiRSiNiZ?

Adım 1 – Kombiyi Açmak

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, kombideki sistemi “ısı” ayarına çevirmek ve termostattaki sıcaklığı birkaç derece yükseltmek, böylece oda sıcaklığından en az 10 ° daha sıcak olacak şekilde ayarlamak.

Kombinin ateşlendiğini dinleyin ve odadaki sıcaklığı yaklaşık 15 dakika sonra bir termometre ile kontrol edin.

Radyatörlerden veya petek menfezlerinden çıkan ısıyı hissetmeli ve odanın sıcaklığı yükselmeye başlamalıdır.

Adım 2 – Filtrenin Bakımı

İster inanın ister inanmayın, kirli filtreler sistem arızalarının en yaygın nedenlerinden biridir. Filtreyi düzenli olarak temizlediğinizden veya yenisiyle değiştirdiğinizden emin olun ve geçen yıl sisteminizi kapatmadan önce bunu yapmadıysanız,muhakkak yapın…

Adım 3 – Peteklerin Havasının Alınması

Kalorifer peteğinin havasını kontrol etmek gerekir. Peki peteklerin havası nasıl alınır? petek havası alma işlemi, teknik destek alınarak yapılabildiği gibi evde normal olarak sizler de havasını alabilirsiniz. Peteklerde bulunan purjorleri düz bir tornavida veya purjor anahtarı ile saat yönüne çevirerek sıcak suyum gelmesi beklenir.Akabinde tekrar ters yöne çevrilerek kontrol işlemi tamamlanır. Peteklerin havası alınırken kombi çalışır durumda olmalı ve eksilen su kombiye ilave edilmelidir.

Adım 4 – Petek Temizleme

Yukarıdaki işlemlerin akabinde peteklerin havası alınmasına rağmen petekler ısınmıyor ise, veya üst kısımlarda hafif sıcaklık veya ısı var, alt kısımlar soğuk ise, muhtemelen petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Petek temizliği, genelde profesyonel destek alınarak yapılması gereken bir bakımdır. Bilinçsizce yapılan bakımlar, kullanılan kimyasallar, ısıtma sisteminin merkezi olan kombiye zarar verebilmektedir.

Cihazla petek temizliği yapan firma olarak, tüm kış aylarınızda sıcacık bir ortamı size hazırlamak bizim görevimiz. 7/24 petek temizleme hizmeti sunan firmamızı arayabilir, her türlü teknik destek ve bilgi alabilirsiniz.

Tesisat ile ilgili diğer hizmetlerimiz:

Etimesgut, Elvankent, Emirler, Bağlıca, 30 Ağustos Mahallesi, Ahi Mesut Mahallesi, Alsancak Mahallesi, Altay Mahallesi, Aşağıyurtçu Mahallesi, Atakent Mahallesi, Ayyıldız Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Bahçekapı Mahallesi, Balıkuyumcu Mahallesi, Elvan Mahallesi, Erler Mahallesi, Eryaman Mahallesi, Etiler Mahallesi, Fatih Sultan Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Göksu Mahallesi, Güzelkent Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Piyade Mahallesi, Süvari Mahallesi, Şehit Osman Avcı Mahallesi, Şehitali Mahallesi, Şeker Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Topçu Mahallesi, Tunahan Mahallesi, Yapracık Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yukarıyurtçu Mahallesi, 
Şimdi Ara
Konumumuz